U hoeft niets te missen. leder weekend krijgt u de hoogtepunten van Maurice van afgelopen week in uw mail. Met opmerkelijke artikelen, meer achtergrond en toelichtingen.
Covid Dagcijfers 4 december 2020
Geplaatst op 04 december 2020 • Aanpassing geleden door Editor Yolandal
Op deze pagina worden dagelijks de laatste cijfers over de covid-19 epidemie gepresenteerd, op basis van de gegevens van het NICE, aangevuld met de voorspellingen voor de komende maanden
Lees volledig artikel: Covid Dagcijfers 4 december 2020
Leestijd: 2minuten
We zijn inmiddels alweer een dag opgeschoten richting het einde van deze epidemie. En ook richting het einde van de maatregelen, wanneer die ook mogen zijn (altijd positief denken maar). Eerst maar even de grafiek met aantal ziekenhuisopnames.
Omdat de aantallen steeds kleiner worden, wordt het aandeel van de kleine schommelingen ook langzaamaan groter. Dat zag je een paar dagen geleden met het lage aantal opnames in het weekend. Nu ook weer een klein piekje bij het aantal ziekenhuisopnames van eergisteren. Dat is morgen weer weg door de middeling over de 7 dagen.
Voor de grafiek met de R-waarden hebben we vandaag de vochtigheid erbij gehaald. Eerst maar het plaatje:
Dit is het welbekende plaatje, maar weer een dag verder. De R schrijdt nog steeds stug door, maar wel is te zien dat de lijn sinds november een sprongetje naar boven heeft gemaakt. Dit kunnen we denk ik verklaren, doordat de luchtvochtigheid vanaf dat moment dalende is. Maurice heeft hier al herhaaldelijk laten zien dat een waarde onder de 6 gram per kilo lucht gunstige omstandigheden zijn waaronder het virus zich kan verspreiden. Om de waarden in hetzelfde plaatje te krijgen, zijn die door 10 gedeeld.
Duidelijk is te zien dat dit rond 5 november het geval is geweest en daarna zakt hij steeds vaker onder die grens. We mogen verwachten dat dit ook zo tot het voorjaar zo zal blijven. Pas in maart zal het weer stijgen! Maar het goede nieuws is dat hierdoor wel een stukje extra immuniteit zal worden opgebouwd!
En de dagcijfers zijn:
Aantal ziekenhuisopnames gisteren: 113 (wordt nog aangevuld)
Aantal ziekenhuisopnames eergisteren: 120
Actuele geschatte R-waarde: 0,85
Tot morgen.
U heeft zojuist gelezen: Covid Dagcijfers 4 december 2020.
Medische ervaringen: een (zeer) persoonlijk verslag
In mijn leven verloor ik op tragische wijze mijn vrouw en later mijn zoon, mede door medische fouten of keuzes. Die ervaringen leerden mij deskundigen kritisch te bevragen, zelf bronnen te onderzoeken en verantwoordelijkheid te nemen bij ingrijpende - medische - beslissingen.
Het geheugen van de Nederlandse politiek: 25 jaar peilingen en onderzoek — nu te doorzoeken met één simpele vraag
Een kwart eeuw Nederlandse politiek ligt nu open: ruim 3.000 peilingen sinds 2002, heel simpel te doorzoeken. Van de LPF tot de verrechtsing van nu — stel in gewoon Nederlands elke vraag en krijg direct een helder antwoord, compleet met bronnen.
Meerderheid houdt vast aan steun voor Oekraïne — maar de kloof groeit
Een meerderheid van de Nederlanders wil de steun aan Oekraïne handhaven of verhogen, maar het oordeel splitst scherp langs partijlijnen. Over een snel einde is vrijwel niemand optimistisch.
Steeds meer Nederlanders denken dat Covid-19 uit een lab komt
Uit een herhaling van het onderzoek uit november 2022 blijkt dat nu meer Nederlanders denken dat het Covid-19 virus uit het lab afkomstig was dan toen. Maar er zijn nog steeds enorme verschillen naar politieke voorkeur en de informatiebronnen, die men gebruikt.